Archiwum 2014 / 2015

23.01.2015r. Bal karnawa這wy

W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale.
Ka盥e dziecko du瞠 ma貫 lubi bale w karnawale.
Mo積a zmieni si w kr鏊ewn, w kr鏊ewicza mo積a te,
s cyganki, wr騜ki, 瘸bki, jest i batman, jest i je.

„W kr鏊estwie bajek” pod takim has貫m odby si 23 stycznia bal karnawa這wy dla najm這dszych. Sala przystrojona w kolorowe serpentyny i balony zach璚a豉 do wsp鏊nej zabawy. Przedszkolaki z dum prezentowa造 swoje przepi瘯ne stroje uczestnicz帷 we wsp鏊nych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zach璚a豉 do ta鎍a. W przerwie karnawa這wych szale雟tw dzieci mog造 posili si s這dk przek御k. Najbardziej smakowa Mniam, deser przygotowany przez tat Kacpra K. Serdecznie dzi瘯ujemy!

-6-   -7-   -8-   -9-   -10-   -11-   -12-   -13-   -14-

04.12.2014r. Wycieczka do fabryki cukierk闚 „Hanys” w Katowicach.

04.12.14 dzieci wzi窸y udzia w wycieczce do pierwszej na 郵御ku manufaktury, gdzie mo積a zobaczy jak zmasy karmelowej powstaj prawdziwe s這dkie cude鎥a o r騜nym kszta販ie,kolorze smaku i zapachu, kt鏎e mo積a od razu zje嗆. Na zako鎍zenie wizyty dzieci robi造 w豉snor璚znie lizaki oraz dosta造 r騜ne rodzaje i smaki cukierk闚 karmelowych.

28.11.2014r. Integracyjna zabawa andrzejkowa

Klasa Ic oraz oddzia przedszkolny 28 listopada zaprosili do udzia逝 w zabawie andrzejkowej w naszej szko造 go軼i z O鈔odka Wsparcia z Sosnowca. Ju po raz drugi zorganizowane zosta這 w szkole taka akcja integracyjna, a nasi wspaniali uczniowie kolejny raz pokazali jak nale篡 w豉軼iwie zachowywa si w kontaktach z osobami niepe軟osprawnymi.

Na zako鎍zenie wsp鏊nej zabawy rodzice przygotowali wspania造 pocz瘰tunek.
Serdecznie dzi瘯ujemy za pomoc :)

26.11.2014r. Wr騜by andrzejkowe w Muzeum Schoena.

Hokus pokus, czary mary niech si spe軟i andrzejkowe czary tak rozpocz窸a spotkanie tajemnicza wr騜ka na warsztatach w muzeum. Nasi najm這dsi odkrywali co ich czeka w najbli窺zej przysz這軼i. Wr騜by wskazywa造 kim zostan jak dorosn, jak b璠zie mia豉 na imi ich przysz造 m捫/穎na, kto pierwszy wyjdzie za m捫. Nie zabrak這 r闚nie lania wosku przez dziurk od klucza. Wszystkie dzieciaki wr鏂i造 u鄉iechni皻e i weso貫 w oczekiwaniu na spe軟ienie ich wr騜b.

10.2014r. Warsztaty plastyczne do muzeum Schoena

Kolejny raz m這dzi arty軼i zawitali na warsztaty plastyczne do muzeum Schoena. Tym razem tematem zaj耩 by這 "Malowanie na szkle". Ka盥e dziecko ozdabia這 sw鎩 talerzyk lub kubeczek. Powsta造 prawdziwe wyj徠kowe arcydzie豉 sztuki.

24.10.2014r. Park Schoena

Pa寮ziernikowa jesienna pogoda sprawi豉, 瞠 dzieci z oddzia逝 przedszkolnego mog造 rado郾ie bawi si w parku Schoena zbieraj帷 przy tym kolorowe li軼ie, kasztany i 穎喚dzie.
Monika Wilk

09.2014r. Wystawa "Tradycje w kuchni polskiej w sztuce i kulturze"