Aktualno軼i biblioteki

09.2019r.

BAW SI I UCZ!
名IETLICA SZKOLNA PRZYJAZNA UCZNIOWI

W tym roku szkolnym nasza 鈍ietlica bierze udzia w Og鏊nopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego „Baw si i ucz! 安ietlica szkolna przyjazna uczniowi XXX edycja”. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 17 wrze郾ia 2019 r. do 17 lutego 2020 r.
Szko造, kt鏎e wykonaj zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymaj certyfikat Baw si i ucz! 安ietlica szkolna przyjazna uczniowi.

Celem konkursu jest zaprezentowanie 鈍ietlicy szkolnej jako miejsca do nauki ale r闚nie zabawy. Szko造 przyst瘼uj帷e do konkursu przyjmuj na siebie zadania, kt鏎ych wykonanie b璠zie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania tytu逝 i dyplomu „Baw si i ucz! 安ietlica szkolna przyjazna uczniowi” jest uzyskanie co najmniej 80% punkt闚 z 10 zada.

mgr Monika Prymka-Gzik
mgr Magdalena Machlowska
mgr Sylwia Musialik

30.11.2018r.

Wyst瘼 uczni闚 szkolnego ko豉 teatralnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 listopada 2018r. ju po raz dziewi徠y od pocz徠ku dzia豉lno軼i k馧ka teatralnego nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolno軼i aktorskie oraz wokalno-taneczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 1 字odula). Uczestnicy k馧ka teatralnego przygotowali tym razem przedstawienie „Zamieszanie w krainie bajek” dla swoich kole瘸nek i koleg闚 ze Szko造 Podstawowej nr 42 w ramach spotka Dzieci Dzieciom.

Wyst瘼 naszych uczni闚 wszystkim bardzo si podoba. Widownia nagrodzi豉 spektakl gromkimi brawami. W ramach podzi瘯owa za przedstawienie ka盥y z naszych m這dych aktor闚 otrzyma drobny upominek.
Re篡serk i pomys這dawczyni spektaklu by豉 pani mgr Monika Prymka - Gzik.

13.11.2018r.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

13 listopada w naszej szkole odby這 si uroczyste pasowanie uczni闚 klas pierwszych na czytelnik闚 biblioteki. Dzieci z k馧ka teatralnego „Ma造 Musical” z okazji przyst徙ienia do grona czytelnik闚 przygotowa造 dla naszych pierwszak闚 tym razem przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Uczniowie wcielili si w Jasia i Ma貪osi, Bab Jag Kopciuszka, Wilka, Siedmiu Krasnoludk闚, Z貫 Wr騜ki, Kota w Butach oraz Kr鏊a Baja. Wyst瘼 obejrzeli r闚nie uczniowie klas drugich oraz klasy trzeciej.

Po przedstawieniu pierwszoklasi軼i odpowiadali na zagadki dotycz帷e znanych ba郾i oraz z這篡li uroczyst przysi璕 czytelnika. Uczniowie doskonale zrozumieli potrzeb poszanowania ksi捫ek, poznali tak瞠 zasady zachowania si w bibliotece oraz umiej皻no嗆 wypo篡czania zbior闚. Na pami徠k tego donios貫go wydarzenia ka盥y pierwszoklasista otrzyma pi瘯n ksi捫k - ba郾ie nale膨ce do klasyki literatury dzieci璚ej.

G堯wnym celem uroczysto軼i by這 wzmocnienie zainteresowa i aktywno軼i czytelniczej uczni闚 poprzez zach璚enie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypo篡czania ksi捫ek oraz nieustannego rozwijania umiej皻no軼i czytania. Naszym najm這dszym czytelnikom 篡czymy prze篡wania cudownych przyg鏚, kt鏎e przez ca貫 ich 篡cie b璠 wygl康a z kart przeczytanych ksi捫ek.

fotogaleria ...