Rok szkolny 2016 /2017

30.03.2017r.

NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI KONKURSU MIEJSKIEGO
„ALE KSIĄŻKA”

30 marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu literacko - plastycznego „Ale książka!”, który został zorganizowany przez rodzimą placówkę biblioteczną oraz Gimnazjum Nr 16 w Sosnowcu. Konkurs był skierowany do dwóch grup wiekowych uczniów szkól podstawowych. Pierwszą stanowili czytelnicy klas I-III (mający za zadanie wykonanie okładki ulubionej książki), natomiast drugą - uczniowie klas IV-VI (których zadaniem było wykonanie obwoluty książki).

Wśród 194 konkursowych prac wyłoniono te najlepsze - należące m.in. do uczniów naszej szkoły - Jagody Jędrusek (II miejsce) oraz Sebastiana Błaszczyka (III miejsce).Uczniowie na galę wręczenia nagród przybyli wraz z opiekunem, panią Moniką Prymką-Gzik. Uroczystość uświetnił atrakcyjny program artystyczny, który został wykonany przez młodzież Gimnazjum Nr 16. Zaprezentowano między innymi utwory muzyczne na flecie, skrzypcach i keyboardzie, piosenki oraz recytację wierszy.

14.11.2016r.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Każdego roku w naszej szkole organizowane jest uroczyste pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Tegoroczna uroczystość przygotowana przez panią Monikę Prymkę-Gzik miała miejsce w poniedziałek 14 listopada.

Impreza została wzbogacona występem uczniów z kółka teatralno - muzycznego, którzy zaprezentowali naszym pierwszakom ciekawe przedstawienie pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”. Inscenizację obejrzeli również uczniowie klas drugich oraz trzecich. Po przedstawieniu nasi pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę czytelnika. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał piękną książkę.

Głównym celem uroczystości było wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej najmłodszych uczniów poprzez zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.

fotogaleria ...

Konkurs „Okładka do ulubionej książki”

W celu promowania czytelnictwa wśród dzieci oraz doskonalenia umiejętności plastycznych zorganizowany został przez panią Monikę Prymkę - Gzik oraz panią Monikę Wilk konkurs „Okładka do ulubionej książki”. Praca konkursowa polegała na wykonaniu przez uczniów projektów okładek ulubionych książek. Prezentujemy wyniki konkursu.

• I miejsce
    • Jagoda Jędrusek kl. 3b
    • Klaudia Drukała kl. 6b
  • II miejsce
    • Julia Patek kl. 2b
    • Mateusz Mędrala kl. 3b
  • III miejsce
    • Oliwier Mikolasz kl. 3b
    • Sebastian Błaszczyk kl.3a
  • WYRÓŻNIENIA
    • Kamil Spyra kl. 2a
    • Zofia Stroińska kl. 5a
    • Zuzanna Chmurska kl. 5a
    • Oliwia Sosnal kl. 6b

Najlepsze prace konkursowe zostały zaprezentowane na korytarzu obok biblioteki. Dla wszystkich wyżej wymienionych autorów prac przewidziane są nagrody i dyplomy, które wręczone będą podczas najbliższego apelu.

19.10.2016r.

III miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym

19 października w ramach obchodów miesiąca "Dobroci dla zwierząt" Filia nr 15 - Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowała międzyszkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV sosnowieckich szkół pt. „Zaopiekuj się mną”. Uczestnicy, wykazali się wiedzą na temat przeczytanych książek Holly Webb oraz wiedzą ogólną na temat ochrony zwierząt. Po siedmiu urozmaiconych konkurencjach wyłoniono laureatów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły Wiktoria Latos i Marta Śmidowicz zajmując trzecie miejsce.
Gratulujemy!

Monika Prymka-Gzik (nauczyciel biblioteki)