W bibliotece:

• 8.30 - 9.30
  • 9.00 - 12.30
  • 9.30 - 11.30

W tych dniach uczniowie mogą korzystać z czytelni, gdzie oprócz książek i czasopism znajdują się dwa komputery.W bibliotece można znaleźć wiele ciekawych książek, imponująco przedstawia się zbiór nowości, głównie wydań albumowych, które poszerzają w ciekawy sposób ogólną wiedzę uczniów.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Z księgozbioru biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  • Godziny pracy biblioteki są podane na drzwiach wejściowych.
  • W bibliotece i czytelni obowiązuje cisza, nie wolno wnosić jedzenia i picia.
  • Uczniowie mogą wypożyczyć 2 książki na 3 tygodnie, większą ilość należy uzgodnić z bibliotekarzem.
  • Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie, ogranicza się liczbę wypożyczeń do jednego egzemplarza.
  • Po upływie terminu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się po prolongatę do bibliotekarza.
  • Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.
  • W razie zagubienia książki należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić rodzaj ekwiwalentu.
  • Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki należy oddać do biblioteki.

REGULAMIN CZYTELNI

• W czytelni obowiązuje cisza.
  • Każdy czytelnik ma wolny dostęp do półki z czasopismami.
  • Księgozbiór podręczny udostępnia bibliotekarz.
  • Wykorzystane książki należy zwrócić bibliotekarzowi, a czasopisma odkładać na miejsce.
  • Wszyscy czytelnicy powinni dbać o ład i porządek w czytelni.