Niesamowity 鈍iat higieny jamy ustnej

2018 / 2019

Wr璚zenie Nagr鏚 za Gwiazdorskie U鄉iechy

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu zaj耩 z edukacji stomatologicznej. Zosta造 one przeprowadzone w ramach og鏊nopolskiego programu edukacyjnego „Niesamowity 鈍iat higieny jamy ustnej”. Udzia naszej szko造 w trzeciej edycji tego programu to kolejne wsparcie najm這dszych uczni闚 w wykszta販aniu pozytywnych nawyk闚 na ca貫 篡cie, kt鏎e b璠 procentowa w dbaniu o higien. Celem programu przygotowanego przez ekspert闚 Instytutu Blend-a-med Oral-B jest walka z pr鏂hnic. Z豉 higiena jamy ustnej, jedzenie s這dyczy czy te picie s這dkich gazowanych napoj闚 to g堯wni wrogowie pi瘯nego i zdrowego u鄉iechu.

Podczas zaj耩, kt鏎e odbywa造 si w towarzystwie ilustracji postacie z bajek Disneya, pierwszoklasi軼i zdobywali niezb璠n wiedz na temat higieny jamy ustnej, dbania o z瑿y, sposob闚 i cz瘰totliwo軼i prawid這wego szczotkowania z瑿闚 oraz prze豉mania bariery regularnych wizyt u stomatologa. Z ciekawo軼i obejrza造 film edukacyjny przygotowany przez organizator闚 programu. Dzieci dowiedzia造 si, jak wa積e jest dbanie o stan z瑿闚 ju od najm這dszych lat. Do programu zostali zaproszeni r闚nie rodzice, dla kt鏎ych organizatorzy przygotowali poradnik „Pom騜 mi odpowiednio dba o zdrowie z瑿闚 i dzi御e”. Na zako鎍zenie cyklu zaj耩 ka盥y pierwszoklasista otrzyma „Nagrod za gwiazdorski u鄉iech”. By to imienny certyfikat uko鎍zenia kursu Niesamowitego 安iata Higieny Jamy Ustnej.

Koordynator Programu: Ma貪orzata Frankiewicz

2017 / 2018

OG粌NOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ

Klasy pierwsze przyst徙i造 do og鏊nopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity 鈍iat higieny jamy ustnej”. Program zosta przygotowany przez ekspert闚 Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Wiek 7 lat to najlepszy czas, aby pom鏂 dzieciom wykszta販i pozytywne nawyki dbania o higien jamy ustnej. Te nawyki b璠 im towarzyszy r闚nie w ich doros造m 篡ciu. Chcemy zaanga穎wa dzieci w zaj璚ia, podczas kt鏎ych zdob璠 niezb璠n wiedz na temat higieny jamy ustnej, dbania o z瑿y, sposob闚 i cz瘰totliwo軼i prawid這wego szczotkowania z瑿闚 oraz prze豉mania strachu przed wizytami u stomatologa. Dzieci dzi瘯i uczestnictwie w Programie dowiedz si, jak wa積e jest dbanie o stan z瑿闚 ju od najm這dszych lat. Na koniec szkolenia uczniowie otrzymaj certyfikat uko鎍zenia kursu, a rodzice przewodnik edukacyjny.

Koordynator Programu: Anna Marcinek