Niesamowity świat higieny jamy ustnej

2018 / 2019

Wręczenie Nagród za Gwiazdorskie Uśmiechy

W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w cyklu zajęć z edukacji stomatologicznej. Zostały one przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Udział naszej szkoły w trzeciej edycji tego programu to kolejne wsparcie najmłodszych uczniów w wykształcaniu pozytywnych nawyków na całe życie, które będą procentować w dbaniu o higienę. Celem programu przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B jest walka z próchnicą. Zła higiena jamy ustnej, jedzenie słodyczy czy też picie słodkich gazowanych napojów to główni wrogowie pięknego i zdrowego uśmiechu.

Podczas zajęć, które odbywały się w towarzystwie ilustracji postacie z bajek Disneya, pierwszoklasiści zdobywali niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt u stomatologa. Z ciekawością obejrzały film edukacyjny przygotowany przez organizatorów programu. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na zakończenie cyklu zajęć każdy pierwszoklasista otrzymał „Nagrodę za gwiazdorski uśmiech”. Był to imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego Świata Higieny Jamy Ustnej”.

Koordynator Programu: Małgorzata Frankiewicz

2017 / 2018

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ

Klasy pierwsze przystąpiły do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program został przygotowany przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Wiek 7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Te nawyki będą im towarzyszyć również w ich dorosłym życiu. Chcemy zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania strachu przed wizytami u stomatologa. Dzieci dzięki uczestnictwie w Programie dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Na koniec szkolenia uczniowie otrzymają certyfikat ukończenia kursu, a rodzice przewodnik edukacyjny.

Koordynator Programu: Anna Marcinek