Filmowa 16

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT FILMOTEKA SZKOLNA AKCJA! 2018/2019
FILMOWA16

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Iwoną Ambroziak realizują filmowy projekt edukacyjny Filmoteka Szkolna. Akcja! we współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. W FILMOWEJ16 (tak nazwali swój kanał na YouTube i grupę filmową) uczestnicy warsztatów medialnych uczą się jak napisać scenariusz filmowy, nakręcić film animowany, fabularny czy dokumentalny. A nawet przygotowują warsztaty animacji poklatkowej dla kolegów z klas pierwszych i drugich. Wszyscy mogą realizować swoje pasje i zainteresowania, które być może staną się sposobem na życie. Rozwijają kreatywność, pracują w grupie i indywidualnie. Przede wszystkim świetnie się bawią i ciekawie spędzają czas wolny.