„Ksi捫ki naszych marze”

2015 / 2016.

„Ksi捫ki naszych marze” to program realizowany w roku szkolnym 2015/2016 . Umo磧iwia on przede wszystkim zakup ksi捫ek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa w鈔鏚 dzieci i m這dzie篡 oraz rozwijania ich kompetencji izainteresowa czytelniczych.
Organizator: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Realizatorzy: uczniowie klas I - VI
Cele:
- rozwijanie kompetencji czytelniczych,
- upowszechnianie czytelnictwa w鈔鏚 dzieci i m這dzie篡,
- otrzymanie wsparcia finansowego na doposa瞠nie szkolnej biblioteki.
Koordynator w naszej szkole: nauczyciel bibliotekarz mgr Monika Prymka - Gzik

Harmonogram dzia豉 podejmowanych przez szko喚 w ramach programu:

L.p.ZadaniaFormy realizacjiTermin
1.Promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa w鈔鏚 dzieci . (Zorganizowanie co najmniej jednego w czasie roku szkolnego wydarzenia promuj帷ego czytelnictwo) 1. Zorganizowanie akcji „Narodowe Czytanie”.
2. Prowadzenie zaj耩 czytelniczych w 鈍ietlicy szkolnej oraz z uczniami nie ucz瘰zczaj帷ymi na lekcje religii.
3. Praca z aktywem bibliotecznym.
4. Zorganizowanie uroczysto軼i „Pasowanie na czytelnika uczni闚 klas pierwszych”
5. Zakup ksi捫ek wybranych przez uczni闚, zgodnych z ich zainteresowaniami, bliskich ich do鈍iadczeniu w poznawaniu i rozumieniu wsp馧czesnego 鈍iata.
6. Informowanie o zakupie nowo軼i za po鈔ednictwem strony internetowej szko造 oraz gazetki szkolnej. Promowanie ksi捫ek.
7. Tworzenie w豉snych ksi捫ek w ramach akcji „MALI uczniowie id do szko造” (projekt edukacyjny UNICEF).
8. Zorganizowanie konkursu promuj帷ego czytelnictwo: „Czytanie jest modne”
9. Zorganizowanie akcji „Czytamy m這dszym kole瘸nkom i kolegom”
10. Zorganizowanie konkursu: „Ksi捫ka to m鎩 przyjaciel w 鈍iecie literatury dzieci璚ej”
11. Pisanie przez uczni闚 recenzji ulubionych ksi捫ek oraz publikowanie ich w szkolnej gazetce Szesnastka”.
12. Zorganizowanie konkursu: „Szkolna parada postaci literackich”,
13. Zorganizowanie konkursu: „M鎩 ulubiony bohater literacki”.
14. Konkurs na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2015/2016.
Wrzesie 2015
Wrzesie 2015 -czerwiec 2016

Listopad 2015

Grudzie 2015 - luty 2016

Stycze 2016

Luty - czerwiec 2016

Luty 2016

Luty - czerwiec 2016

Marzec 2016

Kwiecie 2016

Czerwiec 2016
2. Wsp馧dzia豉nie w 鈔odowisku lokalnym, w tym z bibliotek publiczn 1.Aktywne dzia豉nia w ramach wsp馧pracy z Miejsk Bibliotek Publiczn w Sosnowcu:
- Udzia uczni闚 w konkursie „M鎩 pierwszy dzie w szkole”.
- Udzia uczni闚 kl. I - III w zaj璚iach pt: „W labiryncie teatru”.
- Zorganizowanie wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej uczni闚 klas pierwszych.
- Wystawa prac naszych uczni闚 w bibliotece miejskiej „Jesienne kwiaty”.
- Udzia uczni闚 w konkursie „W rolach g堯wnych Pippi i przyjaciele”.
- Udzia w spotkaniu edukacyjnym z le郾ikiem Tomaszem W這darskim - przedstawicielem Nadle郾ictwa Siewierz pt: „Co w lesie piszczy”.
- Udzia w cyklu prezentacji i zagadek z okazji 安iatowego Dnia Pluszowego Misia pt: „Misiu, misiu przytul si, misiu, misiu kocham ci”
- Wyst瘼 teatralno muzyczny naszych uczni闚- inscenizacja ba郾i pt: „Kr鏊ewna 好ie磬a i siedmiu krasnoludk闚” dla dzieci ze Szko造 Podstawowej nr 42 w Sosnowcu.
- Wystawa prac plastycznych naszych uczni闚 z okazji Bo瞠go Narodzenia
- Udzia w zaj璚iach pt: „Kilka s堯w o myszach i powstaniu pewnej kol璠y”.
- Udzia uczni闚 w konkursie: „Dwana軼ie miesi璚y w przys這wiach i wierszach”
- Wystawa prac uczni闚 w formie plakatu, fotografii, wiersza pt: „Czytanie jest modne
- Udzia w cyklu zaj耩 i prezentacji multimedialnych w bibliotece pt: „Tradycje 鈍i徠eczne w Polsce i na 鈍iecie”.
- Wystawa prac plastycznych naszych uczni闚: „Ozdoby wielkanocne”.
- Wystawa prac naszych uczni闚: „M鎩 ulubiony bohater literacki”.
- Wyst瘼 teatralno muzyczny naszych uczni闚: inscenizacja ba郾i pt: „Kopciuszek” dla dzieci ze Szko造 Podstawowej nr 42 w Sosnowcu.
- Udzia uczni闚 w konkursie: „Moje wymarzone wakacje”.
- Bie膨ce udost瘼nianie do czytelni najnowszych numer闚 gazetki szkolnej „Szesnastka”.
2. Promowanie czytelnictwa w Przedszkolu Miejskim nr 52 poprzez przygotowanie przedstawie teatralnych popularnych ba郾i:
- „Kr鏊ewna 好ie磬a i siedmiu krasnoludk闚”,
- „Kopciuszek”.

Wrzesie 2015
Pa寮ziernik 2015

Listopad 2015

Stycze 2016

Stycze luty 2016

Marzec 2016

Kwiecie maj 2016

Maj 2016

Wrzesie 2015 - czerwiec 2016