ORTOGRAFFITI

2014/2015r.

Program wsparcia uczni闚 w nauce czytania i pisania
Metod ORTOGRAFFITI

Program realizowany by na zaj璚iach z uczniami klas I-III W ramach realizacji programu uczniowie korzystali z kart pracy (獞icze), program闚 multimedialnych oraz pomocy dydaktycznych. Metod Ortograffiti mo積a indywidualizowa prac z uczniami z trudno軼iami w nauce czytania i pisania na pierwszym etapie edukacji.

W edukacji wczesnoszkolnej warunkiem post瘼闚 w nauce jest odpowiedni rozw鎩 emocjonalno-spo貫czny dziecka i jego mo負ywacja. Dzi瘯i temu mo磧iwe jest osi庵ni璚ie g堯wnego celu, kt鏎ym jest kszta速owanie gotowo軼i i doskonalenie umiej皻no軼i czytania i pisania, wypowiadania si i sprawno軼i liczenia.

Metoda Ortograffiti w edukacji wczesnoszkolnej sprowadza si do:

• za這瞠nie metody pokona trudno軼i w czytaniu i pisaniu w ka盥ym wieku i na ka盥ym etapie edukacyjnym.
  • cel metody - si庵n望 efekty w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • istota metody - zapewni skuteczno嗆 poprzez wykorzystanie profesjonalnych narz璠zi pracy.

Program realizowa豉 M.Frankiewicz