Szkoła z prawami dziecka

04.2014r.

Projekt Unicef „Szkoła z prawami dziecka”.

Od kwietnia do końca czerwca 2014 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Unicefu „Szkoła z prawami dziecka”. W 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W ramach akcji uczniowie biorą udział w cyklu lekcji poświęconych tematyce praw dziecka. Dzieci, rodzice oraz nauczyciele mają za zadanie wyróżnić najbardziej zaangażowanych przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy w swej codziennej, niekiedy bardzo żmudnej pracy, dokładają wszelkich starań, by dbać o interesy dzieci. Już niedługo w naszej szkole zorganizowane będzie spotkanie, na którym uczniowie odznaczą tych najbardziej zaangażowanych „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”. Kto to będzie? Rozstrzygnięcie niedługo..

25.06.2014r.

I już znamy wyróżnionych! Uczniowie i rodzice zadecydowali, że osoby z lokalnej społeczności, które szczególnie dbają o interesy dzieci to:
Ksiądz Witold Januś - Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu ,
Paweł Wojtusiak - reprezentant Rady Miasta Sosnowca,
Ksiądz Adam Pastorczyk
Beata Piasecka.
Na specjalnie zorganizowanym uroczystym spotkaniu, które odbyło się 25 czerwca 2014 roku w naszej szkole, dzieci uhonorowały w/w osoby „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka” odznaczeniem przyznawanych po raz pierwszy w Polsce. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, gdy przy dźwiękach fanfar uczniowie odznaczali naszych gości.

UZASADNIENIE

1. Ksiądz proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża w Sosnowcu Witold Januś

dziękujemy:

• za pełną zaangażowania posługę na parafii na naszym osiedlu
  • za wieloletnią pomoc finansową dla dzieci z naszej szkoły wyjeżdzających na „zieloną szkołę”
  • za pomoc dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (wyprawka szkolna, zakup podręczników)
  • za organizację festynu z okazji dnia dziecka na naszym osiedlu.
  • za organizacę zajęć w świetlicy przyparafialnej.

2. Reprezentant Rady Miasta pan Paweł Wojtusiak

dziękujemy:

• za zaangażowanie i pracę, aby nasze osiedle było bezpieczniejsze dla dzieci
  • za wnioskowanie o remonty placów zabaw, schodów, dróg
  • za pomoc w przyznaniu środków przez urząd miasta na remonty w naszej szkole - sali gimnastycznej, schodów wejściowych oraz boiska
  • za przeprowadzenie dla naszych uczniów ciekawych lekcji na temat „państwa, znaczenia wyborow i funkcji najważniejszych osób w państwie

3. Ksiądz Adam Pastorczyk

dziękujemy:

• za serce i zaangazowanie w przygotowaniu naszych drugoklasistów do i komunii świętej
  • za ciekawe i rozwijające zajęcia pozalekcyjne (sportowe, artystyczne)
  • za organizację wycieczek pozwalających inaczej spojrzeć na drugiego człowieka oraz naszą piękną polskę.

4. Pani Beata Piasecka

dziękujemy:

• za bardzo częstą opiekę nad dziećmi w wyjazdach do kina, na wycieczki
  • za zaangażowanie w sprawach klasowych
  • za pomoc materialną w formie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci
  • za pomoc w przedstawieniach teatralnych