RADOSNA SZKOx

RZ.OWY PROJEKT „RADOSNA SZKOx - KRAINA RADO列I I ZDROWIA”

Rozpocz璚ie edukacji szkolnej przez m這dsze dzieci musi sprzyja ich aktywno軼i fizycznej. W trosce ow豉軼iwy rozw鎩 uczni闚 i zaspokojenie ichpotrzeb ruchowych dyrektor naszej szko造, pani magister Maria Langrot, z這篡豉 wniosek o dofinansowanie z rz康owego projektu „Radosna szko豉 - kraina rado軼i i zdrowia”. Wniosek ten zosta zaakceptowany przez MEN i za ponad 12 tysi璚y z這tych zosta造 zakupione pomoce dydaktyczne dla naszych wychowank闚. Dzieci otrzyma造 r騜norodny sprz皻 do zabaw ruchowych, s to mi璠zy innymi platformy do poruszania si i utrzymywania r闚nowagi, r騜ne rodzaje pi貫k, obr璚ze i chusty animacyjne u豉twiaj帷e i wspomagaj帷e samodzielne do鈍iadczanie 鈍iata przez dzieci. Zestawy do ma貫j motoryki zosta造 przekazane nauczycielom i znajduj si w salach lekcyjnych nr 12, 16, 22, 23 i 24.

24 wrze郾ia zosta豉 uruchomiona sala gimnastyczna nr 5. To by豉 wyj徠kowo mi豉 niespodzianka - uczniowie, kiedy zobaczyli wspania貫 kolorowe pomoce, wprost zaniem闚ili, ich rado軼i nie by這 ko鎍a. Najwi瘯sz popularno軼i cieszy造 si du瞠, mi瘯kie klocki, z kt鏎ych mo積a wyczarowywa wspania貫 budowle i doskonale rozwija wyobra幡i. Du篡m zainteresowaniem cieszy豉 si tak瞠 deska do balansowania oraz szczud豉.

Nowe, pi瘯ne wyposa瞠nie sali wzbogaci這 i urozmaici這 zaj璚ia. Nauczyciele bardzo ch皻nie korzystaj z nowoczesnych przybor闚 staraj帷 si urozmaica zabawy i czyni jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Uczniowie bardzo ch皻nie korzystaj z nowego sprz皻u i wprost nie mog si doczeka kolejnych zaj耩 lekcyjnych.