Dobrze Jemy za Szkołą na Widelcu

2017 / 2018

EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA


W ramach realizacji programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-III aktywnie przyłączyli się do obchodzonego w tym dniu „Europejskiego Dnia Śniadania”. Tegoroczne hasło tego dnia to ZNAJDŹ CZAS NA ŚNIADANIE.

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych było jednym z przesłań wyjątkowego święta promującego regularne spożywanie Dobrego Śniadania. Pamiętajmy, gdy przed nami dzień wypełniony pracą lub nauką to ten poranny posiłek dostarcza nam energii, poprawia pracę mózgu i ułatwia koncentrację. Dobre i zdrowe śniadanie to najlepszy sposób by dobrze zacząć dzień! W czasie wzmożonego wysiłku umysłowego nie wolno pomijać śniadania ponieważ to mózg zużywa około 25% dostarczanej organizmowi energii.

Wspólne przygotowywanie i spożywanie kanapek przez uczniów było zdrową zabawą kształtującą ich dobre nawyki żywieniowe.

Pamiętaj aby do szkoły wziąć ze sobą kanapkę na drugie śniadanie!Małgorzata Frankiewicz

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU


Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” Program ten powstał dzięki Fundacji „Szkoła na Widelcu”. Przesłaniem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Objęcie programem uczniów klas I-III pozwoli zwiększyć zakres ich wiedzy na temat prawidłowego i świadomego żywienia. Celem Fundacji „Szkoła na Widelcu” jest również docieranie do rodziców, nauczycieli i personelu szkolnych kuchni, a tym samym poprawa jakości odżywiania dzieci w szkołach i przedszkolach oraz szerzenie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania.

Jest to pierwsza edycja programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” i będzie trwała do czerwca 2018r. Wierzymy, że poprzez nasze działanie w zakresie edukacji żywieniowej wśród uczniów klas I-III przyczynimy się do tego, aby lepiej się odżywiały. Starajmy się zachęcić nasze dzieci, by zamiast czipsów chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie.ŚNIADANIE TO PODSTAWA


(obejrzyj: śniadanie na słodko, śniadanie na słono, lunchbox)
poleca: Małgorzata Frankiewicz
Copyright © Szkoła Podstawowa nr 16 Sosnowiec