Dobrze Jemy za Szko陰 na Widelcu

2017 / 2018

EUROPEJSKI DZIE 吉IADANIA

W ramach realizacji programu Dobrze Jemy ze Szko陰 na Widelcu dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-III aktywnie przy陰czyli si do obchodzonego w tym dniu Europejskiego Dnia 好iadania. Tegoroczne has這 tego dnia to ZNAJD CZAS NA 吉IADANIE.

Kszta速owanie dobrych nawyk闚 篡wieniowych u najm這dszych by這 jednym z przes豉 wyj徠kowego 鈍i皻a promuj帷ego regularne spo篡wanie Dobrego 好iadania. Pami皻ajmy, gdy przed nami dzie wype軟iony prac lub nauk to ten poranny posi貫k dostarcza nam energii, poprawia prac m霩gu i u豉twia koncentracj. Dobre i zdrowe 郾iadanie to najlepszy spos鏏 by dobrze zacz望 dzie! W czasie wzmo穎nego wysi趾u umys這wego nie wolno pomija 郾iadania poniewa to m霩g zu篡wa oko這 25% dostarczanej organizmowi energii.

Wsp鏊ne przygotowywanie i spo篡wanie kanapek przez uczni闚 by這 zdrow zabaw kszta速uj帷 ich dobre nawyki 篡wieniowe.

Pami皻aj aby do szko造 wzi望 ze sob kanapk na drugie 郾iadanie!

Ma貪orzata Frankiewicz

DOBRZE JEMY ZE SZKOㄐ NA WIDELCU

Z rado軼i informujemy, 瞠 nasza szko豉 przyst徙i豉 do og鏊nopolskiego programu „Dobrze Jemy ze Szko陰 na Widelcu” Program ten powsta dzi瘯i Fundacji „Szko豉 na Widelcu”. Przes豉niem programu jest kszta速owanie dobrych nawyk闚 篡wieniowych u najm這dszych. Obj璚ie programem uczni闚 klas I-III pozwoli zwi瘯szy zakres ich wiedzy na temat prawid這wego i 鈍iadomego 篡wienia. Celem Fundacji „Szko豉 na Widelcu” jest r闚nie docieranie do rodzic闚, nauczycieli i personelu szkolnych kuchni, a tym samym poprawa jako軼i od篡wiania dzieci w szko豉ch i przedszkolach oraz szerzenie 鈍iadomo軼i w zakresie zdrowego od篡wiania.

Jest to pierwsza edycja programu „Dobrze Jemy ze Szko陰 na Widelcu” i b璠zie trwa豉 do czerwca 2018r. Wierzymy, 瞠 poprzez nasze dzia豉nie w zakresie edukacji 篡wieniowej w鈔鏚 uczni闚 klas I-III przyczynimy si do tego, aby lepiej si od篡wia造. Starajmy si zach璚i nasze dzieci, by zamiast czips闚 chcia造 zje嗆 w szkole zdrowe drugie 郾iadanie.

吉IADANIE TO PODSTAWA

(obejrzyj: 郾iadanie na s這dko, 郾iadanie na s這no, lunchbox)
poleca: Ma貪orzata Frankiewicz