Dobrze Jemy za Szkołą na Widelcu

2017 / 2018

EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

W ramach realizacji programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-III aktywnie przyłączyli się do obchodzonego w tym dniu „Europejskiego Dnia Śniadania”. Tegoroczne hasło tego dnia to ZNAJDŹ CZAS NA ŚNIADANIE.

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych było jednym z przesłań wyjątkowego święta promującego regularne spożywanie Dobrego Śniadania. Pamiętajmy, gdy przed nami dzień wypełniony pracą lub nauką to ten poranny posiłek dostarcza nam energii, poprawia pracę mózgu i ułatwia koncentrację. Dobre i zdrowe śniadanie to najlepszy sposób by dobrze zacząć dzień! W czasie wzmożonego wysiłku umysłowego nie wolno pomijać śniadania ponieważ to mózg zużywa około 25% dostarczanej organizmowi energii.

Wspólne przygotowywanie i spożywanie kanapek przez uczniów było zdrową zabawą kształtującą ich dobre nawyki żywieniowe.

Pamiętaj aby do szkoły wziąć ze sobą kanapkę na drugie śniadanie!

Małgorzata Frankiewicz

DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” Program ten powstał dzięki Fundacji „Szkoła na Widelcu”. Przesłaniem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Objęcie programem uczniów klas I-III pozwoli zwiększyć zakres ich wiedzy na temat prawidłowego i świadomego żywienia. Celem Fundacji „Szkoła na Widelcu” jest również docieranie do rodziców, nauczycieli i personelu szkolnych kuchni, a tym samym poprawa jakości odżywiania dzieci w szkołach i przedszkolach oraz szerzenie świadomości w zakresie zdrowego odżywiania.

Jest to pierwsza edycja programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” i będzie trwała do czerwca 2018r. Wierzymy, że poprzez nasze działanie w zakresie edukacji żywieniowej wśród uczniów klas I-III przyczynimy się do tego, aby lepiej się odżywiały. Starajmy się zachęcić nasze dzieci, by zamiast czipsów chciały zjeść w szkole zdrowe drugie śniadanie.

ŚNIADANIE TO PODSTAWA

(obejrzyj: śniadanie na słodko, śniadanie na słono, lunchbox)
poleca: Małgorzata Frankiewicz