Logo Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosonowcu

Wycieczka do Warszawy

Ocena 0/5

Zimowa noc ledwie ustępowała miejsca porankowi, gdy nasi uczniowie ruszyli w wyjątkową autokarową podróż do serca Polski – Warszawy. Mróz szczypał w policzki, budziki zadzwoniły bezlitośnie wcześnie, ale… w autokarze od pierwszych minut królowały uśmiechy, rozmowy i świetne humory. Energia była tak dobra, że nawet zima nie miała z nami szans!

Pierwszy przystanek – Sejm RP

W towarzystwie Pana Posła Mateusza Bochenka uczniowie wkroczyli za kulisy polskiej polityki. Była historia parlamentaryzmu, zasady działania Sejmu i Senatu oraz fascynujące opowieści o sejmowych gmachach. Młodzież zobaczyła miejsca, w których zapadają decyzje kształtujące przyszłość kraju, a sejmowe korytarze tętniły życiem – parlamentarzyści, politycy i znani dziennikarze    tworzyli prawdziwą atmosferę „tu i teraz”.

Druga odsłona dnia – Muzeum Narodowe

Po solidnej dawce wiedzy obywatelskiej przyszedł czas na spotkanie ze sztuką. Arcydzieła, które dotąd znane były głównie z podręczników, stanęły przed uczniami na wyciągnięcie ręki. Matejko, Chełmoński, bracia Gierymscy, Boznańska, Wyspiański – polskie malarstwo zachwycało, inspirowało i pozwalało odkryć znane dzieła zupełnie na nowo. To był dzień pełen intensywnych wrażeń, wiedzy i inspiracji, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Warszawo – dziękujemy!

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności