Logo Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosonowcu

Bezpieczeństwo w sieci

Ocena 0/5

   W związku z obchodzonym w lutym Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole podczas lekcji informatyki, godzin wychowawczych oraz zajęć w świetlicy realizowane były tematy związane  z bezpieczeństwem w sieci. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania w ramach misji „Sieciaki” - oglądali filmy, przygotowywali notatki oraz prezentacje w programach PowerPoint, LibreOffice Impress oraz na platformie Canva. Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne nawiązujące do  bezpieczeństwa w internecie. Poruszane były tematy dotyczące niebezpiecznych treści, naszej prywatności w sieci, publikacji zdjęć, znajomości z osobami poznanymi w sieci. Przypomniano również zasady netykiety oraz bezpiecznych zakupów przez Internet. Szczególną uwagę poświęcono tematyce hejtu oraz cyberprzemocy.

 

 

 

  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności