Edukacja z wojskiem w naszej szkole

W naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego w ramach programu „Edukacja z wojskiem”. Uczniowie klas ósmych mieli okazję poznać specyfikę służby wojskowej, ścieżkę kariery zawodowego żołnierza oraz możliwości dalszego kształcenia w klasach i szkołach wojskowych.
Gość opowiedział o swojej służbie oraz misjach zagranicznych w Kosowie, Iranie i Afganistanie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zdjęcia z ćwiczeń wojskowych i poznawali wyzwania, z jakimi mierzą się żołnierze podczas szkolenia.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia wojskowego. Można było zobaczyć i przymierzyć kamizelkę kuloodporną, obejrzeć hełm, maskę gazową oraz inne elementy wyposażenia żołnierza.
Spotkanie było ciekawą lekcją patriotyzmu, odpowiedzialności i wiedzy o służbie wojskowej. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!