III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim
Z ogromną radością informujemy, że Małgorzata Śmidowicz z klasy 7a zdobyła III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Eko-list do postaci mitologicznej”! W konkursie wzięło udział aż 135 uczniów z 40 szkół województwa śląskiego – tym bardziej jesteśmy dumni z tego osiągnięcia!
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu listu do wybranej postaci mitologicznej o tematyce ekologicznej, zachęcającego do wprowadzania pozytywnych zmian w codziennym życiu. Kreatywność uczestników była imponująca – wśród bohaterów pojawiali się m.in. Artemida, Prometeusz, Demeter czy Zeus.
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem m.in. Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Akademii „Humanitas”. Serdeczne podziękowania kierujemy również do fundatorów nagród oraz organizatora – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu – za przygotowanie tego inspirującego wydarzenia.
Gratulujemy Małgosi wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów literackich! Dziękujemy także nauczycielowi mgr Iwonie Ambroziak za wsparcie i rozwijanie pasji uczniów. Brawo!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!