TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE!

Bezpieczeństwo naszych uczniów – zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym – to dla nas absolutny priorytet. W ramach trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa, na lekcjach języka angielskiego połączyliśmy naukę języka z niezwykle ważną edukacją życiową!
Podczas zajęć nasi uczniowie przypominali sobie kluczowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz ochrony swojego zdrowia podczas nadchodzących wakacji. Rozmawialiśmy o tym, jak dbać o siebie w słoneczne dni i jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą – a wszystko to oczywiście w języku angielskim!
To jednak nie wszystko! Dużą uwagę poświęciliśmy również cyberbezpieczeństwu. Wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie wzięli udział w interaktywnych quizach na platformach Kahoot i Blooket.
W ramach rywalizacji pod hasłem „Summer Safety Fun!” uczniowie mierzyli się z pytaniami dotyczącymi mądrego korzystania z internetu. Analizowaliśmy m.in. kwestię ochrony prywatności w sieci i to, jak ważne jest pytanie o zgodę przed udostępnieniem czyjegoś wizerunku. Taka forma nauki pokazała, że o poważnych tematach można rozmawiać w sposób angażujący i nowoczesny.
Dzięki połączeniu teorii z cyfrową zabawą, angielskie słownictwo związane z bezpieczeństwem oraz zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania w sieci na stałe zapadną w pamięć naszych uczniów!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!