Logo Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosonowcu

„W historii Polski, tak się składa…”

Ocena 0/5

„W historii Polski, tak się składa…” Takimi słowami Marcina Brykczyńskiego rozpoczęliśmy w naszej szkole niezwykle ważne wydarzenie. W czwartek, 6 listopada 2025 r. obchodziliśmy szkolne Święto Niepodległości – dzień, który przypomina nam o odzyskaniu przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. Cała społeczność szkolna – uczniowie klas I–VIII, nauczyciele oraz zaproszeni goście – zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy moment w historii naszej Ojczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się dostojnym odśpiewaniem hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klas IVa,VIb, VIIb i VIIIb zaprezentowali wzruszającą część artystyczną, ukazującą trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pięknych pieśni patriotycznych, które rozbrzmiewały z wielką dumą i zaangażowaniem:

  • „My, Pierwsza Brygada”
  • „Szara piechota”
  • „Rota”
  • „Rozkwitały pąki białych róż”
  • „Marsz, marsz Polonia”

To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło nam wszystkim zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. W naszych sercach na nowo rozbudziła się duma i miłość do Ojczyzny.  

Pamiętamy!  
Jesteśmy wdzięczni!  
Świętujemy Niepodległość!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności