Kreatywność, igła, nitka i… mnóstwo uśmiechu! Szycie maskotek
Na zajęciach w świetlicy szkolnej zrobiło się naprawdę twórczo! Nasi uczniowie zamienili się w małych projektantów i z ogromnym zaangażowaniem szyli własne maskotki. Kolorowe materiały, mięciutkie wypełnienia i pomysłowe kształty sprawiły, że powstały prawdziwe małe dzieła sztuki. Każda maskotka była inna – tak jak wyobraźnia jej twórcy! Takie zajęcia to nie tylko świetna zabawa, ale również ważna lekcja rozwoju. Szycie maskotek pomaga dzieciom:
- rozwijać sprawność manualną i koordynację ręka–oko,
- ćwiczyć cierpliwość, koncentrację i dokładność,
- pobudzać kreatywność i wyobraźnię,
- uczyć się współpracy i wzajemnej pomocy,
- budować poczucie sprawczości i dumy z własnoręcznie wykonanej pracy.
Radość na twarzach uczniów, gdy trzymali w rękach swoje pierwsze uszyte maskotki – bezcenna! Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań mgr Manueli Lotko i mgr Izabeli Ordon-Boreckiej za pomysłowość, cierpliwość oraz stworzenie dzieciom przestrzeni do rozwijania talentów i pasji. Dzięki takim inicjatywom świetlica szkolna staje się miejscem pełnym inspiracji, twórczej pracy i dobrej energii!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!