Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem"

Ocena 0/5

W dniach 23-24 maja uczniowie klas 6b, 7b oraz 8a wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Na początku zwiedzili Kaplicę Czaszek w Czermnej. Jest to jeden z trzech takich obiektów znajdujących się w Europie. Został on wybudowany w stylu barokowym ze ścianami i sufitem wyłożonymi 3 tysiącami czaszek i piszczeli. Zwiedzanie wnętrza kaplicy wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie uczniowie udali się do Kudowy-Zdroju. Malowniczym deptakiem dotarli do Pijalni Wód i Stawu Zdrojowego. Później pojechali do Dusznik-Zdroju, gdzie w Muzeum Papiernictwa mogli podziwiać eksponaty z dawnych lat, posłuchać prelekcji na temat rozpoznawania fałszywych pieniędzy oraz obejrzeć prezentację tworzenia czerpanego papieru. Dzień pełen wrażeń zakończył się w hotelu pyszną obiadokolacją oraz zabawami integracyjnymi.

Drugi dzień wycieczki obfitował w momenty zapierające dech w piersiach. Rozpoczął się od odwiedzenia Błędnych Skał, czyli skalnego labiryntu znajdującego się na stokach Skalniaka na wysokości 852 metrów na pograniczu polsko-czeskim. Z tarasów widokowych podziwiano piękne krajobrazy i fantastyczne formy skalne. Następną atrakcją było wejście na Szczeliniec – najwyższe miejsce Gór Stołowych znajdujące się na wysokości 905 m n.p.m. Prowadzi do niego droga złożona z 665 schodów, które każdy uczestnik wyprawy musiał pokonać. Na szczycie w schronisku zdobywcy wypili herbatę, zjedli gofry lub własne przekąski. Podczas zejścia ze szczytu zaczął padać ulewny deszcz, który uatrakcyjnił powrót. Cała wędrówka wymagała nie lada wytrzymałości i kondycji, lecz wszyscy wyśmienicie poradzili sobie z tą niełatwą trasą. Po powrocie do hotelu i smacznym obiedzie uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną do Sosnowca.

Bez wątpienia wycieczka była udana i pełna wrażeń.

Galeria zdjęć

Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 17 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 16 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 15 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 14 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 13 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 12 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 11 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 10 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 9 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 8 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 7 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 6 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 5 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 4 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 3 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 2 Kotlina Kłodzka - wycieczka z "dreszczykiem" 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.